29/09/2010   

Міністру закордонних справ України
пану  Костянтину Грищенко

Шановний Костянтине Івановичу!

Ваад України від імені активної більшості єврейської громади України виражає глибоку стурбованість і обурення відсутністю адекватної реакції з боку представників українського Міністерства закордонних справ на провокаційні й наклепницькі заяви, що пролунали 24 вересня 2010 р. з вуст президента Ісламської республіки Іран Махмуда Ахмадинеджада із трибуни Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй під час самміту, присвяченого проблемам нового тисячоліття.

У ході свого виступу іранський президент, зокрема, фактично поклав відповідальність за жахливі терористичні акти, що відбулися 11 вересня 2001 року, на уряд Сполучених Штатів, який, на думку оратора, намагався таким чином забезпечити «виживання сіоністському режиму».

На знак протесту проти цього цинічного наклепу зал засідань Генеральної Асамблеї ООН під час виступу М. Ахмадинеджада залишили офіційні делегації кількох десятків країн, зокрема США, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Коста-Ріки та усіх двадцяти семи держав Європейського Союзу. Згодом лідери багатьох країн виступили із заявами, в яких виражали обурення та осуд заяв керівника Ірану. Президент США Барак Обама назвав заяви свого іранського колеги «образливими і обурливими». Міністр закордонних справ Канади Лоуренс Кэннон охарактеризував виступ Ахмадинеджада як «кричуще порушення всіх міжнародних норм і самого духу Організації об’єднаних націй». «Нахабними й неприйнятними» назвала слова президента Ісламської республіки Верховний комісар ООН з питань зовнішньої політики Кэтрин Эштон.

Єврейська громада України виражає обурення тим, що українська делегація й представники Міністерства закордонних справ ніяк не відреагували на образливі висловлення президента Ірану ані під час його виступу, ані піздніше.
Півтора року назад відсутність адекватної реакції з боку української делегації на антисемітські висловлення іранського президента, що пролунали в Женеві із трибуни конференції ООН по протидії расизму вже ставали причиною для виправдань із боку українського МЗС. Тоді пасивність представника України офіційно була пояснена тим, що він заснув у залі засідань під час виступу М. Ахмадинеджада.
Єврейська громада України виражає стурбованість тим, що МЗС України, країни, яка втратила в Голокості не менше 1,5 мільйони євреїв, знову проявило нечутливість до цинізму та антисемітських провокацій, неприпустимих у сучасному цивілізованому світі.

Йосиф Зісельс
Голова Вааду України

29 вересня 2010 р.

----------------------------------------------------------------------
Новости
Контакт