Справа 2-126/06

РІШЕННЯ

Іменем України

23 лютого 2006 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого – судді Малиннкикова О.Ф.
при секретарі – Комаревцевій Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві за позовом Зісельса Йосипа Самойловича до редакції газети “Гарт” та АТЗТ “Міжрегіональна академія управління персоналом” про спростування недостовірної інформації,

в с т а н о в и в :

У серпні 2005 року до суду надійшла позовна заява Зісельса Йосипа Самойловича до редакції газети “Гарт” та АТЗТ “Міжрегіональна академія управління персоналом” про спростування недостовірної інформації.
Позивач зазначив, що в газеті “Українська газета плюс” № 21 від 26 травня 2005 року, засновником та видавцями якої є відповідачі на сторінці 9 вміщено негативну інформацію, а саме ”Йосип Зісельс ...звинувачується у шахрайстві та пограбуванні кількох сотень єврейських родин, які емігрували до Ізраїлю”, яка є недостовірною.
У тій же газеті за № 14 від 7 квітня 2005 р. На сторінці 3 також вміщено негативну інформацію “...Йосип Зісельс. Тобто жидівські діячі та їх попередники спочатку відібрали у народів власність під час комуно-тоталітарних режимів”, яка є недостовірною.
Оскільки така інформація є брутальною та образливою вигадкою, яка порочить його честь та гідність, позивач просив задовольнити його позов і вважає, що спростування поширеної неправдивої інформації має бути виконано шляхом покладення на відповідачів обов’язку спростувати цю інформацію, розмістивши у газеті “Українська газета плюс” на тій же сторінці тим же шрифтом резолютивну частину рішення суду протягом місяця з дня набрання рішенням суду законної сили, без жодних коментарів і заборонити надалі поширювати у цій газеті будь-яку інформацію про позивача...

...Враховуючи встановлені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню в частині визначення недостовірною оспореної інформації стосовно Зісельса Й.С., як недоведеної відповідачем.
Тому інформація, опублікована у квітні і травні 2005 року відповідно у газеті “Українська газета плюс”, засновниками та видавцями якої є відповідачі, а саме: “Йосип Зісельс ...звинувачується у шахрайстві та пограбуванні кількох сотень єврейських роди, які емігрували до Ізраїлю”, та “...Йосип Зісельс. Тобто жидівські діячі та їх попередники спочатку відібрали у народів власність під час комуно-тоталітарних режимів” слід визнати недостовірною та зобов’язати редакцію газети “Гарт” та АТЗТ “Міжрегіональна академія управління персоналом” спростувати зазначену інформацію, шляхом розміщення резолютивної частини судового рішення після набрання ним законної сили у газеті “Українська газета плюс”, на третій сторінці у тій же рубриці на тій самій полосі і тим самим шрифтом, що й спростовані відомості не пізніше місяці з дня набрання рішенням законної сили...

...З огляду на викладене та на підставі ст.ст. 275, 276, 277, 278 ЦК України та керуючись ст.ст. 3, 10, 11, 50, 57, 58, 60, 63, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 223 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов Зісельса Йосипа Самойловича до редакції газети “Гарт” та АТЗТ “Міжрегіональна академія управління персоналом” про спростування недостовірної інформації задовольнити частково.
Визнати недостовірною стосовно Зісельса Йосипа Самойловича наступну інформацію, опубліковану у газеті “Українська газета плюс”, засновниками та видавцями якої є редакції газети “Гарт” та АТЗТ “Міжрегіональна академія управляння персоналом” стосовно:

  1. публікації у вказаній газеті за № 21 від 26 травня 2005 року на сторінці дев’ятій у статті “І світові війни” такого змісту “Йосип Зісельс ... звинувачується у шахрайстві та пограбуванні кількох сотень єврейських родин, які емігрували до Ізраїлю”;
  2. публікації у вказаній газеті за № 14 від 7 квітня 2005 року на сторінці третій у статті “Готуються виплачувати компенсації жидам” такого змісту “...Йосип Зісельс. Тобто жидівські діячі та їх попередники спочатку відібрали у народів власність під час комуно-тоталітарних режимів...”.

Зобов’язати редакцію газети “Гарт” та АТЗТ “Міжрегіональна академія управління персоналом” спростувати зазначену інформацію шляхом розміщення резолютивної частини судового рішення після набрання ним законної у газеті “Українська газета плюс”, на третій сторінці у тій же рубриці на тій самій полосі і тим самим шрифтом, що й спростовані відомості не пізніше місяці з дня набрання рішення законної сили.
Заява про оскарження рішення може бути подана через Шевченківський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається також через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги надсилається особою, яка її подає до Апеляційного суду м. Києва.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя


Новости
Контакт