Справа № 2-221/06

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2006 року Печерський районний суд м. Києва
в складі: головуючого – судді  Цокол Л.І.,
при секретарі  Гончаренко Т.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Міжрегіональної Академії управління персоналом до Зісельса Йосипа Самойловича, Асоціації єврейських організацій та общин України, Литовченко Тимура Івановича про захист ділової репутації,


В С Т А Н О В И В :


Позивач Міжрегіональна Академія управління персоналом звернулась до суду і просить визнати поширену відповідачами Зісельсом Й.С., Литовченко Т. Та Асоціацією єврейських організацій та общин України у газеті “Хадашот” № 5(112) севан 5764, червень 2004 року на сторінці 8 у статті “Еще один суд” інформацію стосовно позивача недостовірною та такою, що принижує її ділову репутацію, а саме фрази: “Ведь МАУП тоже действует не самостоятельно, и важно показать, кто заказывает данную тему МАУПу...”, “МАУП действует именно с провокационной целью – дабы объявить некоторые политические силы антисемитскими.», «За последние 2,5 года из-за созданной в академии атмосферы, способствующей разжиганию антисемитизма и межнациональных конфликтов, репутация МАУПа уже пала столь низко…», «За последние годы из наблюдательного совета МАУПа вышел ряд ведущих политиков, принадлежащих как к лагерю власти, так и к оппозиции.», «После нескольких переносов заседаний адвокаты МАУПа в суд не явились».

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що всі висловлювання носять характер негативної інформації, не відповідають дійсності та спрямовані на приниження ділової репутації позивача...

...Свобода думки і слова, вільне вираження своїх поглядів є гарантованим правом кожної людини.


Це право закріплено ст. 10 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, ст.. 15 Конституції, ст. 9 закону України “Про  інформацію”, ст.ст. 2, 26 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”.
Отже суд находить інформацію, яку позивач просить визнати недостовірною, оціночними судженнями відповідача Зісельса Й.С. щодо діяльності МАУПа, які не містять фактичних даних, що потребують доведення.


На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 16, 94 ЦК України, ст.. 47 – 1 Закону України “про інформацію”, ст.ст. 8, 10, 60, 88, 208, 212-215 ЦПК України, суд –


В И Р І Ш И В :


Позовні вимоги Міжрегіональної Академії управління персоналом до Зісельса Йосипа Самойловича, Асоціації єврейських організацій та общин України, Литовченко Тимура Івановича про захист ділової репутації, залишити без задоволення.


Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду м. Києва через районних суд.


Рішення суду набирає законної силі, якщо протягом десяти днів з дня проголошення рішення до суду не буде подано заяву про апеляційне оскарження. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя


Новости
Контакт