В Україні посилять контроль за якістю освіти. Неякісні ВНЗ чи їхні філії закриватимуть

Анастасія БОГУСЛАВСЬКА

Фрагмент статьи.
Полный текст см. http://www.umoloda.kiev.ua/number/658/174/23891/

Ми не жидомасони

Поки що найбільше претензій Міносвіти має до філій Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП), а також до філій російських ВНЗ, переважна кількість яких розмiщена в Криму і діє нелегітимно. За словами Степка, лише чотири філії російських ВНЗ узгодили свою роботу з українським Міністерством освіти, отже, можна з певністю сказати, що їхня діяльність не суперечить українському законодавству.

На МАУП Міносвіти подало в суд у зв'язку з образою честі і гідності як Міністерства, так і його працівників. Справа в тому, що у виданні, наближеному до цієї академії, виходять статті про «масонські змови», участь в яких приписують в тому числі Міністерству освіти та його працівникам. До речі, це видання давно звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі в Україні. У відповідь студенти МАУП масово подають позовні заяви, в яких звинувачують Міносвіти в упередженому ставленні до їхнього навчального закладу. Цей конфлікт тягнеться вже кілька років, і йому кінця-краю не видно.

Міносвіти працює над питанням, як убезпечити українських громадян від неякісних освітянських послуг, які надають філії іноземних навчальних закладів. А ось як боротися з порушниками-земляками, вже вирішили. Основним впливом на діяльність ВНЗ в Україні Степко назвав видачу ліцензій, акредитацію і навіть судові позови.

До речі, на питання, чи існують органи, які контролюють якість освіти в країнах із розвиненою ринковою економікою, Степко відповів, що такі комісії існують, наприклад, в Євросоюзі, і що освітня система у нашій країні, яка приєдналася до Болонського процесу, не суперечить європейським стандартам і орієнтується саме на них.


Новости
Контакт