Мойсей Фішбейн, член Українського Центру Міжнародного
ПЕН-Клубу та Національної Спілки письменників України,
лауреат премії ім. Василя Стуса.

ТЕКСТ ВИСТУПУ НА ФОРУМІ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ БУКОВИНИ
(Чернівці, 27 вересня 2003 року)

Любі друзі, любі буковинці, любі земляки!

Я щасливий, що по багатьох роках вимушених закордонних мандрів нарешті повернувся в Україну. Я щасливий, що, повернувшися, можу стати пліч-о-пліч із моїми братами, можу стати пліч-о-пліч із Віктором Ющенком.

Ще потойбіч кордону я помітив, як дехто маніпулює рейтинґом Віктора Андрійовича. Ось приклад. 23 квітня один Інтернет-сайт зауважив: „Рейтинґ Ющенка злетів поза хмари”, другий сповістив: „Рейтинґ Ющенка похитнувся”, третій заявив: „Рейтинґ Ющенка впав”! Себто ”злетів”, „похитнувся” і „впав” – одночасно! Повернувшися в Україну, я гомонів з багатьма людьми: селянами, пенсіонерами, безробітними, студентами, вчителями, науковцями, кухарями, військовиками, лікарями, слюсарями, бізнесменами, письменниками, священиками, таксистами... Я на власні очі побачив, що рейтинґ Віктора Ющенка не хитався й не падав, я побачив, як наш народ уболіває за Віктора Андрійовича. Тим, хто воює з Ющенком, треба міняти народ. Віктора Андрійовича підтримують не лише українці. Мене зворушив старенький київський єврей. „За кого ви голосуватимете на президентських виборах, якщо голосування буде всенародне, а не всенарадне?” – запитав я його. „Ви ще запитуєте... – сказав він. – Звісно, за Ющенка”. „Чому?” – поцікавився я. „Чому? Ви подивіться на цього хлопця, у нього ж єврейська голова!” З вуст старенького єврея це був неабиякий комплімент.

Політичні кілери, наймані політтехнологи й провокатори намагаються давати людським і діловим якостям Віктора Ющенка псевдоніми, а радше – „клікухи”. Виваженість називають нерішучістю, вроджену селянську делікатність і відсутність політичної неврастенії – млявістю, принциповість – упертістю, світлу українськість - русофобією. Такий собі „Київський конкурс виконавців”. О, яке вміння грати першу скрипку під чиюсь дудку! Віртуози Москви! Пігмеї завжди намагаються кепкувати з велетів. Пігмеї дивляться на велетів звисока. Та нехай... „Від них дістати мінус – це нам плюс”. Ті, кого багато хто боїться, мають боятися багатьох. Ми не боїмося. Й завжди зможемо повторити: „Ми просто йшли, в нас не було зерна неправди за собою”.

Віктор Ющенко – не дрібний політик, а державний діяч: він орієнтується не лише на прийдешні вибори, а й на прийдешні покоління. Тому я не маю жодного сумніву в його перемозі. Не ставши самими собою, годі до чогось інтеґруватися. Україна має бути українською Україною. Не аморфним клаптиком пострадянського простору, на якому є напис „Україна”, а українською Україною – як французька Франція, німецька Німеччина, італійська Італія... Тільки в українській Україні буде добре всім у ній сущим. До такої України ми йдемо разом із Віктором Ющенком. Саме тому він переможе.

Слава Україні!


Новости
Контакт